Bize Kuşadası'da Trabzon

Kuşadası'nda bir Trabzon var. Futbol aşkı ile yanıp tutuşan genç yeteneklerin bir arada olduğu. Kimden mi bahsediyorum? tabi ki "Trabzon Gençlik Spor Kulübü"den  söz etmekteyim. 2008 yılında futbol okulu olarak kurulmuş olup sonradan amatör futbol takımına dönüştürülmüştür. Şu an da "Aydın Bölgesel 2. Amatör Ligi"nde müthiş bir performans ile mücadele etmektedirler. Kulübün başkanlığını "demirci ustası" olan Vehbi Yazıcı'nın yaptığı takımda teknik direktörlük koltuğunda ise bir zamanlar Samsunspor'da top koşturmuş olan eski futbolcu "Ali Saka"dır.
 Bordo-Mavili ekibimiz ligde 6 maçta 6 galibiyet ile liderlik koltuğundadır. En büyük rakipleri ise Ortaklar Belediye Spor. İlk maçı evinde 1-0 kazanan ekibimiz, rakibinin bir an önce puan kaybetmesini beklemektedirler. Ekibimizin, maddi sıkıntıları nedeni ile bir takım otobüsü bulunmamakta, antrenmanlara futbolcuların kendi aralarında topladıkları para ile dolmuşla gitmekteler. Deplasman maçlarına ise Belediye'nin verdiği minibüs ile gitmekte olsalar da bu her zaman mümkün olmuyor ve özel araba kiralanarak maçlara gidiliyor. Maddi sorunlar nedeni ile takımda forma konusunda da sıkıntı çekilmekte ve oyuncular antrenmanda kendi eşofmanlarıyla çalışmaktadırlar.
 Geçen yıllarda ise "Trabzonspor Kulübü"ne bir e-mail gönderildi. Mail'de takımın çektiği maddi sıkıntılar dile getirildi ve Kuşadası'nda Trabzon'u temsil edildiğini ve bundan dolayı cüzi bir miktarda yardım yapılması isteğinde bulunuldu ancak saçma bir bahane bildirerek herhangi bir yardımda bulunamayacaklarını bildirdiler.
 Takımda ki her futbolcu birbirinden yetenekli ve Bordo-Mavili forma için sahada canla-başla mücadele etmektedirler. Takımın başını ise kaptan "Barbi" lakaplı Barbaros Ersevin çekmektedir. Başarılı futbolcu takımın en büyük gol silahıdır ve ligde 12 golle gol krallığında 1. sıradadır. Hızı, çevikliği ve kısa boyunun verdiği avantaj ile rakiplerini bire birde kolayca avlamaktadır. Takımın bir diğer gol silahı ise 17 yaşındaki genç yetenek Yüksel Bayraktar. Yaşına rağmen fiziğini iyi kullanan oyuncu rakip defansların en büyü korkusu. Kalecimiz Uğur Erdim ise 6 maçta sadece 4 gol yedi ancak buna rağmen hiç bir maçta takımın mağlup olmasına sebebiyet vermedi. Takımın bel kemiği orta saha oyuncusu "papi" lakaplı Cem Yıldırım, futbol zekasıyla hücum hattına gönderdiği paslarla göz dolduruyor. Geri dörtlünün sağ bölgesinde oynamakta olan Kemal Göksal ikili mücadelelerde rakibe asla geçit vermiyor ve hücum bölgelerine yaptığı çıkışlarla gol hattında önemli rol oynamaktadır. Antrenmanlarda kendini ispatlayan oyuncu her an kendini ilk 11'de bulabiliyor. Yedek kulübesinde "61" lakaplı Batuhan İğci ise oyuna genellikle sonradan giriyor. Attığı dribblingler ve yaptığı boş koşuları ile rakip defansları bozguna uğratmakta.

 Bizi burada kimse istemiyor. "Bordo-Mavi" renkleri gören herkes irkiliyor. Ancak yaşanan tüm bu olumsuzluklara rağmen biz Trabzon'u en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz...