Sezon Sonuna Mektup

Bu gün, bir aklıma bir fikir geldi "Sezon Sonuna Mektup" adlı bir yazı yazıp bunu süper lig sezonu sonunda yeniden yayınlamak. Amacım ise Trabzonspor'un bu günlerde ki gündemi, yapılan ve gerçekleştirilemeyen transferler, benim takımdan beklentilerimi sezon sonunda tekrardan görmek.

Tarih 21.08.2012 Salı, Ramazan Bayramının 3 günü. Trabzonspor ligde ilk maçında Karabükspor ile berabere kaldı. Maçta özellikle Volkan ve de Olcan çok etkiliydi. Sürekli kanatlardan ataklar gerçekleştirdik. Soner'in aşırtma pasında Volkan gelişine güzel vurunca golü bulduk, ancak ilk yarının ortalarında Karabükspor Shelton'u oyuna sokunca Karabükspor'da ataklara kalktı ve sonunda da golü buldu. Şunu belirtmek isterim ki takımda Serkan Balcı ancak ve ancak top toplayıcı olarak görev yapması gerekir. Eğer ki takım olarak bir şeyleri başarmak istiyorsak bazı şeyleri gerçekleştirmek gerekir. Takım da genç yeteneklere yer vermek gerekir. Serkan dakika 60'tan sonra ileri çıkınca geri dönemiyor. Kadromuz ise bana göre Nevzat Şakar'ın dediği gibi "Yeterli değil!" Toplam 4 transfer yaptık, Sol Bamba, hazırlık maçlarında çokta iyi performans sergilemedi ama yine de takıma faydalı olacağını düşünüyorum. 1461'den gelen Zeki Yavru çok yetenekli bir oyuncu ve kesinlikle ben Şenol Hoca'nın yerinde olsam Serkan yerine Zeki'yi oynatırım. Emre ve Yasin transferi takım için faydalı olabilirler tabi oynatılırsa ama ben Şenol Güneş'in onlara fazla forma şansı vereceğini sanmıyorum. Şu da var ki, takım forvetsiz ve bize çok kaliteli Avrupa standartlarında bir golcü lazım yani bu işler Vittek, Henrique ile olacak işler değil. Gerçi Henrique vücut yapısına rağmen çokta yetenekli bir oyuncu. Daha önceden çıkan medya da çıkan haberlere göre  Kopenhang'ın golcü oyuncusu N'Doye ile anlaştığımızı hatta Sadri Şener Trabzon'a getirmek için kendi özel uçağını yollamıştı ancak N'Doye ise Lokomatif Moskova'ya transfer olmuştur. İlerleyen günlerde ise M:City stoperi Kolo Toure ilgilendiğimizi Toure'nin de transfere sıcak baktığını gündemde uzun süre gördük ancak bu transfer de gerçekleştirilemedi. Şampiyonlar liginden yaklaşık seki parayla 14 trilyona yakın para geldi ayrıca Burak Yılmaz'da 5 trilyon geldi ancak hala daha gerçekleştirilen kaliteli bir transfer olmadı. Peki gelen bu kadar paralar nereye gidiyor. Kulüp hatta bir ara "Taraftar böyle yaparsa Olcan 'Adın'ı değiştir" gibi bu tür şeylerle taraftarın TSClup'tan alış veriş yapılması istedi. Gelim şike sürecine bu konudan çok sıkıldım ve kısa tutmak istiyorum, Aziz Yıldırım 6 küsür yıl hapis cezası ile cezalandırıldı. Buna rağmen medya her zaman ki gibi Fenerbahçe'yi suçsuz gibi göstermeye devam etti. Federasyon geçen sezon başında lig bitince karar verileceğini açıklamıştı ancak onlarda bu olayı gündemden bir şekilde düşürmeye çalışıyorlar. Şu kesin ki mahkeme karaı ile Fenerbahçe şike yapmıştır. Ben UEFA'ya güveniyorum ancak onlarda hala daha konuya tam olarak el atmış durumda değiller. Şu da var ki "gecikmiş adalet adalet değildir"
Biz Trabzonspor taraftarı olarak her zaman takımımızın yanında olduk ve buna devam edeceğiz ve davamızdan asla vageçmeyeceğiz.
Gelelim benim bu sezon bu sezon Trabzonspor'dan beklentim en iyi 3. olabiliriz tabi ki bu kadro ile ancak transfer şart. Ha bu arada 2 gün sonra Macaristan'ın Viedeton takımı ile UEFA Avrupa ligi 4. eleme maçımız var bana göre Viedeton'u eleyip gruplara kalırız.

Hiç yorum yok: